Ayna oyunu

Malzemeler ve aletler: Aynalar, ev yapımı oyuncak hamuru ve evinizde varsa bir metre, yoksa, bir iplik kullanabilirsiniz.

Aktivite gelişimi: Bugün çocukla birlikte, insanın büyüdükçe nasıl değiştiğini tartışacaksınız. Bunun için çocukla birlikte oyun hamuru ile farklı uzunluklarda üç figür oluşturun. Yarattığınız figürleri çocuğunuzla birlikte hangi cinsiyete yapacağınızı karar verebilirsiniz. Çocuğun, figürleri kendi isteğine göre saçlarla tamamlamasına yardımcı olun. Bu arada, vücut veya uzuv uzunluğundaki farkı göstermek için metre veya ipliği kullanınız. Terziye gittiğinizde olduğu gibi vücut kısımlarını da ölçebilirsiniz. Ayrıca çocuğun zaman içindeki değişiklikleri ölçmesi ve görmesi için çocuğu evin bir yerinde ölçebilirsiniz. Genellikle ebeveynler bir dolap kapısı veya çocuğun çok sık ziyaret ettiği bir duvar kullanır, ancak evin bir yerine taşınabilen ve saklanabilen düz bir tahta da kullanılabilir.

Çocuğunuzla aynanın önünde durun ve her biri kendinizi yüksek sesle tarif edin. Bu çocuk için çok eğlenceli olabilir. Örneğin. Kahverengi gözlerim var, peki ya sen? bizim evimizde senin gibi gözleri olan kim? Ben daha uzunum , ya sen?

Son olarak çocuğa görünüşü hakkında en çok neyi sevdiğini sorabilirsiniz.