Yıl babanın 12 torunu var

Malzemeler ve araçlar: kağıt veya karton tabak, renkli sayfalar, ay özellikli resimler, mandallar, makas, yapıştırıcı vb.
Aktivitenin gelişimi: İstenirse aktivite “Bizim bir büyükbabamız vardır / üç kızı ve bir oğlu vardır / 12 torunu vardır / dansı yavaşça oynar” bilmecesiyle başlatılabilir. (ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış)). Bilmece çözümü bulunduktan sonra, çocuğunuzla şişe kapakları ve ahşap renkleri alarak sezonun kaç ay olabileceğini konuşun. Şişe kapakları mevsimlerdir ve ahşabın renkleri mevsimlerin aylarıdır. Her bir kapağa önce bir renk konur, ardından her mevsimin üç ayı olduğunu anlamak için son renk uygulanana kadar tekrarlanır.
Kağıt tabağı veya plaka boyutuna göre kesilmiş bir karton kağıdı alınır. Farklı renklerde dört yaprak kağıt alın ve her birini kağıt plakanın ¼ büyüklüğünde katlayın.

Ebeveyn veya yasal vasinin talimatı ile ayların özelliklerine göre fotoğraflar istenir veya çizimler yapılır. Mandalların üzerinde dinlenirler ve tırmanırlar ve sonra ait oldukları mevsime tırmanırlar. İlgili mevsime yerleştirildikten sonra, ebeveyn sezonun aylarını sırayla söyler ve çocuk, ebeveynin isteği üzerine bunları listelemeye çalışır. Sonunda bir akrep yerleştirilebilir ve arka arkaya aylar adlandırılabilir.

Çalışma sayfasını BURADAN indirin.