Sürpriz kalp

Gerekli malzemeler: iki beyaz yaprak veya gazete veya dergi (mutfak kağıdınız veya alüminyumunuz varsa daha iyi), boş bir sprey şişesi (pencereleri temizlemek için boş bir şişe veya evde bulunan diğer herhangi bir şey) , kuru peçete ve evde hazırlanmış boya veya sahip olabileceğiniz diğer boyalar (sulu boya veya renkli işaretleyiciler).

Bu aktivite, ortamı daha da iyileştirdiği için çocuklar veya aile üyeleriyle birlikte geliştirmek iyidir. Herkes beyaz kağıda birkaç kalp çizmeli. Oyundaki her katılımcı, kaç tane kalbi boyayacağına karar verir. Bunun için sırt sırta durarak çizmeye dikkat etmelisiniz, böylece ne kadar renkli çizdiğinizi görmezsiniz. Çizim kuruduktan sonra üzerlerini kuru bir peçeteyle örtün. Çizimleri birbiriyle değiştirin ve her birinin peçete ıslandıktan sonra kaç tane kalbin görüneceğini tahmin etmesi gerekir. Peçetenin sprey ile ıslatıldıktan sonra sadece renkli kalpler görünecektir. Kimin tahmini doğru çıkarsa, oyunun başında bir araya getirdiğiniz bir ödül alır, tutturamazsa, taklit yapmak, sevmediğini bildiğiniz bir şeyi denemek vb. ile cezalandırılır.

Bu aktivite, iki veya üç renk kullanıldığında daha da ilginç hale gelir, bu nedenle kaç tanenin kırmızı, kaç tanenin sarı olduğunu vb. bulmak gerekir.

Aktivite, renklerin suda nasıl dağıldığını görerek fiziğin ilk kavramlarını oluşturduğu için 4-5 yaş arası çocuklar için çok çekicidir.