Ayaklar suyun içinde.

Gerekli malzemeler:sandalye, kova, su,

Aktivite gelişimi: Bugün, ebeveyn çocukla birlikte sandalyelerde birbirlerine karşı oturacak ve ayaklarını bir kova su içinde tutacaklar, denize, gölde veya nehre yapmış olabilecekleri bir ziyaret hakkında bir hikaye anlatacaklar.

Çocuğun böyle bir hatırası yoksa, bu yerlerden birine hayali bir gezi yaratabilir. Bu aktivitede ebeveyn, olayın anlatıcısı olarak hizmet ederken, çocuk devamını takip edecektir.

Önce ebeveyn başlar

Güzel bir sonbahar günüydü ve ben (çocuğun adını yazın) ile birlite… burada çocuk devam ediyor (çocuğun yeri seçmesi şeklinde). Ebeveyn, sürekliliğe yardımcı olmak için cümleye devam ediyor. Ebeveyn, çocuğa hikayesini yaratması için alan vermeye özen göstermelidir.

Başka bir yol da, kendinizi aynı duruma koyarak sadece ebeveynin arkasına sakladığı farklı figürleri (göl, ayakkabı, kova, sandviç vb.) dört ila altı resmi seçmesi olabilir. Önce ilk resmi gösterir ve çocuk bir hikaye başlatır, sonra ikincisi ve benzerleri, böylece çocuk tüm resimlerle bir hikayeyi tamamlar. Çocuğun biraz yardıma ihtiyacı olduğu anlarda, ebeveyn ona çocuğun tanımayabileceği bir ifade veya sözle yardım eder.

Bu aktivite ebeveyn ve çocuğa birlikte çok eğlenceli anlar yaşama fırsatı verir.