Kutlama sesleri

Aktivitenin geliştirilmesi:Çocuğunuz birçok şeyi kendi başına yapabilir, sadece fikirlerle destekleyin ve yeni şeyler denemelerine ve yaratmalarına izin verin. Bugün sizlerin gözetiminde evde yapacağı müzik aletlerinden kutlama sesleri çıkaracak.

Malzemeler: Bazı boş tüpler, lastik bant, kâğıt veya peçete, tüpe yerleştirildiğinde ses çıkaran her şey: pullar, biraz pirinç, şişe kapakları vb. Ayrıca 5-6 pipet ve iki parça karton [kalın kâğıt] gerekir. [letër e trashë].

Çocuğun tüpleri kâğıda sarmasına ve içine küçük nesneler koymasına izin verin. Daha sonra çocuk lastik bantla tüpü her iki tarafından kapattığından emin olur. Bunu farklı nesnelere sahip bazı tüplerle yapalım. Bırakın onları sallasın ve farklı sesler duymaya çalışsın. Seslerin neden farklı olduğunu sorun.

Çocuk, daha önce farklı uzunluklarda kestiği bazı pipetleri yapıştırabilir. Yapıştırıcı ile yapıştırdıktan sonra pipetleri üfleyebilir ve farklı sesler tekrar duyarsınız. Birlikte müzik enstrümanları  çalın, ardından diğer günlerde oyunlar için belirlenmiş bir yere  koymalarını isteyin.