İlk kitabım

Gerekli malzemeler: Renkli kağıtlar, elmaların sahip olduğu renk kadar (yeşil, kırmızı, sarı vb.), ev yapımı yapıştırıcı (unlu su veya şekerli su), yeşil plastik şişelere ihtiyacınız var.

Bugünkü aktivite, çocuk için elma şeklinde kişisel bir kitap yaratmaya odaklanacak. Öncelikle, çocuğunuzu en sevdiğiniz renkten bir kağıdı ikiye katlamaya davet edin. Daha sonra çocuğu, yaprağın birleşik tarafına elmanın yarısı şeklini çizmeye davet edin. Çocuk katlanmış kağıdı dikkatlice tutar ve makasla keser.

Tüm elma renkleri tamamlandıktan sonra, bir albüm oluşturmak için başlayarak birbirine yapıştırın. Kitabı süslemek için kâğıt veya başka malzemelerle hazırlanmış yaprakları da koyar,örn. yaprak şeklinde kesilmiş ve kitaba yapıştırılmış yeşil plastik şişeler. Plastik yapraklar delinebilir ve bir ip ile bağlanabilir ve çocuğun her gün kullandığı bir nesneye veya herkesin görebileceği bir yere bağlanabilir.

Bu kitapta çocuk yapmak istediğini seçer; resimli bir kitap olabilir, çocuğun gün boyunca uyması gereken şekiller, sayılar, harfler veya kurallar vb. olabilir. Ebeveyn ve çocuk, kitabın nasıl adlandırılacağına karar verir.