“Çocukları ziyaret eden güvercinler”

Materyaller ve aletler: Ekmek kırıntıları
Masal: Güvercinler çok güzel kuşlar olsalar da hangi çocukları ziyaret edeceklerini çok dikkatli seçerler. Böylece Art, her sabah odasının penceresinden onu ziyaret ettikleri için çok mutlu oldu ve arkadaşlarıyla odalarının penceresini kaç tane güvercin ziyaret ettiğini ve onları nasıl beslediklerini hep konuştu.
Bir gün Art’ın ailesi bundan sonra odasına bakmasını istedi ve o da kabul etti. Art’ın odasının gerçek bir karmaşaya dönüşmesi günler sürmediği için bu söz uzun sürmemiş olsa da, ertesi sabah güvercinler Art’ın odasındaki karışıklıktan korkup gittiler. Art çok üzüldü ama neden gittiklerini anlamadı. Art arkadaşlarıyla görüştüğü zaman neler olduğunu, güvercinlerin artık onu ziyaret etmediğini anlattı. Hepsi güvercinlerin pencerelerine gidip onları beslediklerini söylediler.
Art şaşkın oldu ve çok üzüldü, güvercinlerin artık onu neden ziyaret etmediğini anlayamadı, bu yüzden ailesine gitti ve endişesini dile getirdi ve odasındaki karışıklığı öğrendiler, böylece güvercinlerin korktuğunu söylediler. karmaşadan ve odasından korktuklarından uçtular. Art, ebeveynlerinin istediği gibi görevlerini yerine getiremediği için çok üzüldü, bu yüzden hemen odayı temizledi, topladı ve pencerede ekmek kırıntıları bırakarak uyuyakaldı.
Ertesi sabah Art, güvercinlerin odasının penceresinden çıkardığı güzel sesle uyandı. Güvercinlerin ziyaretinden çok memnun kaldı ve bundan sonra görevlerini düzgün bir şekilde yerine getireceğine karar verdi. Masaldan sonra siz de ekmek kırıntılarını alıp pencereye yerleştirerek çocuğu güvercinleri beslemesi ve aynı zamanda odayı düzenli tutması için teşvik edin.