Sünger ile su taşıma

Bu aktivite, çocuğa eğlenme fırsatı verir, büyük ve küçük kasların motor becerilerini, süngeri sıkarken parmaklarınızı geliştirir, taşıma sırasında dökülen su seviyesinin karşılaştırılmasıı vb.

Oyun, aynı boyuttaki iki kap veya kovaları doldurarak gerçekleşir. Bir kap / kova suyla doldurulur ve diğeri boş kalır ve çocuktan iki veya üç adım ötede yerleştirilir. Çocuk, daha az su kaybının iyi olduğu konusunda bilgilendirilir, bir kelimeyle acele etmem gereken sinyali alır. Çocuk süngeri su kovasına koyar ve suyu emene kadar bırakır. Oradan boş kovaya taşır ve daha fazla su boşaltmak için iki eliyle değiştirir. Tüm suyu aldıktan sonra, boş kovayı kaybedilen su seviyesini karşılaştırmak için yaklaştırır.

Bu oyun başka bir çocukla da oynanırsa daha da güzel olabilir. Çocuklar aynı boyuttaki kovaları alırlar ve daha büyük bir kap, her iki çocuğun da su kovalarını doldurmak için su alacağı su ile doldurulur. Tüm su kuruduktan sonra, kovalar hangisinin daha fazla suya sahip olduğu konusunda karşılaştırılır.

Bu oyun,  süngeri sıkarak daha küçük bardakları veya kapları doldurarak iç alanlarda da oynanabilir.

  • Data
  • Kategoria
  • Shpërndaj