Hayali yolculuk

Çocuklar seyahat etmeyi ve farklı yerleri ziyaret etmeyi seviyor. Bugün birlikte, çocuğunuzun hayal gücüyle seyahat ediniz.

Çocuğa ziyaret ettiğiniz bir yeri gösterebilir, tarif edebilir ve çocuğun geziyi   organize etmesine izin verebilirsiniz.

Çocuğa, hayal ettiği şekilde sevdiği bir yerin nasıl   gözükebileceğini sorabilirsiniz.

Ardından, bir çarşaf veya ince bir battaniye alın ve evinizin ortamında bir çadır oluşturun – çocuğunuzun hayali yeri. – Çocuğa, yemek, en sevdiği müzik, hayali kıyafetler ve çocuğun evin içinde bulacağını hayal ettiği her şey dahil, hayal ettiği şeyleri çadırın içine koymasına yardımcı olun.

Hayali yolculuk, çocuğun bugün çadırda uyumasını gerektirir, bu nedenle buna izin verelm. Çocuk kız kardeşi veya erkek kardeşi ile çadırda uyuyabilir. Çadırı aydınlatmak için bir el feneri kullanabilirler. Ayrıca aşağıdaki küçük deney boyunca gökyüzünü ‘görebilirler’:

Deney

Gökyüzünü ‘göstermek’ için bir bardak su alabilirsiniz ve içine sadece iki veya üç damla süt dökebilirsiniz. Telefonun ışığını bardağın altına açın. YouTube’daki bu videoda deneyi bulabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=5B-qrEdQv1U

Daha sonra .ocuklara bir hikaye veya bir masal anlatabilirsiniz.