Süngeri sıkıyoruz

Bu yaşta, evde olan her şey çocuk oyuncakları olabilir, temiz ve güvenli olmaları yeterlidir.

Bugünkü oyun çoğu çocuğun favori oyunudur, çünkü ellerini suya koyarak ve süngerle oynarken çok eğlenirler.

Hafif ılık suyun bulunduğu bir leğene veya geniş bir kaba, bir süngere (bulaşıkları yıkadığımız bir süngerin büyüklüğü) [me madhësi të një sfungjeri me të cilin i lajmë enët]ve çok az bulaşık deterjanına ihtiyacınız var.

Çocuğun kollarını sıvayınız ve su ve süngerle oynamasına izin verin…

Çocuğunuza başka bir leğen veya bir boş kap da sunabilirsiniz ve suyu sünger ile bir kaptan   diğerine transferini yaparak ona gösterebilirsiniz. Daha sonra çocuk da aynı hareketi yapabilir.

Biraz sonra suya 2-3 damla bulaşık deterjanı ekleyin ve suda köpük oluştuğunda, gülümsemeyi göreceksiniz ve onunla oynayarak çocukların zevk seslerini duyacaksınız. Oyun yaklaşık 15-20 dakika sürer. Daha sonra çocukla birlikte oyun alanını temizleyiniz.

Alternatif olarak bir kase pirinç, küçük makarna, mısır, dondurulmuş bezelye, fasulye, boncuk vb.[por gjatë gjithë kohës së lojës ju duhet të qëndroni me fëmijën për t’u siguruar që ai/ajo nuk e fut ndonjërën prej këtyre gjërave në gojë] kullanabilirsiniz [ancak oyun boyunca bu şeylerin hiçbirini ağzına koymadığından emin olmak için çocukla kalmanız gerekir]  ve daha sonra çocuk kaseye ellerini sokabilir, oyuncakları bir kaseden diğerine taşıyabilir, vb.

Çocuğa eşya mandalları ile bir kase de sunabilirsiniz ve o mandalları kasenin yan kısımlarına yerleştirebilir.

  • Data
  • Kategoria
  • Shpërndaj